148

Úspěch Aliny Zagitové ve sportu je mnohem lepší než ve studiu

Výsledky jednotné státní zkoušky pro slavnou ruskou krasobruslařku Alinu Zagitovou se ukázaly být upřímně slabé.

Na stránkách Akademie národního hospodářství a státní služby byl zveřejněn seznam uchazečů nastupujících do této vzdělávací instituce a výsledky zkoušky uchazečů. Ukázalo se, že osmnáctiletý sportovec, který si zvolil fakultu žurnalistiky, má velmi nízký počet bodů.

Alina Zagitova, potěšená svými úspěchy ve světových soutěžích, byla na předposledním místě v seznamu uchazečů - 193 ze 194. Získala pouze 95 bodů, když získala 51 bodů v ruštině a 44 v sociálních studiích.

Dívka však bude i nadále studovat na RANEPA, samozřejmě placené.

Připomeňme, že Zagitova je zlatá medailistka mistrovství světa, Evropy a Ruska, vítězka finále Grand Prix. V roce 2018 na olympijských hrách v Pchjongčchangu obsadil krasobruslař 1. místo v samostatném bruslení a 2. místo v týmu. Na jaře 2020 byla na osmé příčce v hodnocení ISU - Mezinárodní bruslařské unie.

Na konci loňského roku Alina učinila prohlášení o pozastavení své kariéry, ale byla zařazena do ruského národního týmu pro novou sezónu.